Aktuality

Jak vybrat chodítko pro seniory

S postupujícím věkem mnoho seniorů začíná čelit různým výzvám při pohybu. Omezená rovnováha, slabší svaly a snížená stabilita mohou způsobit pády a zranění. Chodítka pro seniory se stávají důležitým nástrojem, který umožňuje starším lidem zůstat aktivními, nezávislými a zároveň snižuje riziko pádů.

Poskytují stabilitu, podporu a zlepšují rovnováhu seniorům během chůze.  Ačkoliv jsou chodítka vnímána pouze jako pomůcka pro seniory, mohou je využívat i osoby s různým postižením, nebo ti, kdo se zotavují po úrazu. Podle toho, komu je výrobek určen budete vybírat mezi chodítkem opatřeným madly, podpažními opěrkami nebo podpůrnou deskou.

Díky možnosti zapojit ruce dochází ke snížení zátěže dolních končetin a tím i snížení bolesti kloubů i páteře. Aby nedocházelo k přetěžování horních končetin, chce používání chodítka patřičný nácvik. 

Chodítka pro seniory = Podpora samostatnosti a bezpečnosti při chůzi

Bezpečnost a stabilita: Chodítka poskytují senioři pevnou oporu a stabilitu během chůze. Mají ergonomický design a jsou vyrobená z odolných materiálů, které snižují riziko uklouznutí a padání. Tímto způsobem pomáhají předcházet úrazům a zraněním, která by mohla vést k omezení pohybu nebo hospitalizaci.

Podpora samostatnosti: Chodítka umožňují seniorům udržovat svou nezávislost a samostatnost při pohybu. Díky nim mohou stále chodit a vykonávat každodenní aktivity, jako je nakupování, procházky po parku nebo setkávání se svými přáteli. Tím se zlepšuje jejich kvalita života a psychické blaho.

Fyzická kondice a svalová síla: Používání chodítek může také přispět k posílení svalů a udržování fyzické kondice seniorů. Chůze s podporou chodítka zatěžuje svaly dolních končetin a posiluje svalovou sílu. Pravidelné cvičení s chodítkem může pomoci zlepšit svalovou tonus, koordinaci a rovnováhu.

Zvýšení sebevědomí: Chodítka pro seniory mají psychologický vliv na uživatele, díky větší jistotě a také znovu zapojením do běžných každodenní aktivit. Poskytují jim větší sebevědomí díky získání větší důvěry v sebe sama a větší jistotě v pohybu.

Typy chodítek lze rozdělit do několika kategorií. V první řadě se rozhodujeme, zda bude chodítko používáno v interiéru nebo pro pohyb venku

CHODÍTKA URČENÁ DO INTERIÉRU - jsou výškově stavitelná, lze nastavovat dle individuální výšky a potřeb pacienta

Pevné chodítko: chodítko, které je spojeno příčkami. Nohy jsou opatřeny gumovými protiskluzovými nástavci, které zaručují stabilitu při chůzi. Princip spočívá ve zvednutí chodítka, přesunutí před sebe. Následuje přenesení váhy těla dopředu a přenesení své váhy na chodítko. Tento proces zvedání a přemisťování se, může být zdlouhavý, ale toto chodítko je stabilnější ve srovnání s jinými typy a je tedy vhodné zejména pro osoby, které mají velký problém s udržováním rovnováhy.

Krokovací chodítko: je navrženo tak, aby uživatelům umožnilo postupně posouvat své nohy vpřed, což usnadňuje pohyb těm, kteří mají potíže s chůzí nebo potřebují rehabilitaci, ale díky kloubu uprostřed lze posouvat každou postranicí zvlášť, což usnadňuje přenášení chodítka při chůzi.

Dvoukolové chodítko:  přední dvě nohy jsou opatřeny kolečky. Tlačením chodítka vpřed se mírně zvedají zadní pevné nohy. Po provedeném pohybu může osoba bezpečně vložit svou váhu na dvě pevné nohy. Toto chodítko dává uživateli jistou lehkost, pokud jde o zvedání a tlačení vpřed. Tento typ je vhodný zejména pro osoby, které již zvládají pohyb se standardním pevným chodítkem a mají menší problém s udržením rovnováhy.

Dvoj / Trojfunkční: spojení dvou či všech tří výše uvedených do jednoho.  Kloubový mechanismus je možno zaaretovat, tak že je možno zvolit, jestli chceme používat jako pevná, krokovací. Je vhodné, pokud si nejsme jistí, jaký zvolit typ. Navíc při delší rehabilitaci můžeme začít s pevnou variantou a po čase změnit na krokovací. U seniorů může být i opačný postup, kdy se stav zhoršuje, tj. začínáme s krokovacím a při zhoršení stavu zaaretujeme kloubový mechanismus. Výměnou v přední části lze tyto chodítka přeměnit na dvoukolové.   

Transportní chodítka:  Čtyřkolová chodítka, která mají tác na převoz například jídla. 

Chodítka s opěrnou deskou: Chodítko je určeno pro osoby, které potřebují stabilní podporu a pomoc při stání a chůzi. Vhodná například pro nácvik chůze po operacích či vertikalizaci - pomoci udržení vzpřímené polohy a chůze. Je speciálně určeno pro pacienty, kteří trpí různými typy motorických poruch spolu s omezenou pohyblivostí, dysfunkcí nebo oslabením dolních končetin. Tato chodítka mohou být také se sedátkem, s / bez ruční brzdy, některá mají i píst, který pomůže pacientům se vstáváním.

Zde ještě pár parametrů, které je nutné zohlednit při výběru konkrétního chodítka:

 • Výška pacienta (chodítka jsou výškově stavitelná, ale maximální či minimální výška se u chodítek může velmi lišit)
 • Hmotnost pacienta (bariatrická chodítka - XXL až do nosnosti 225 kg)
 • Šíře nejužších dveří v prostorách, kde bude chodítko používat (některá chodítka jsou i do 60tek dveří)
 • Hmotnost chodítka a četnost jeho přenášení (od cca 5,5 kg - 14 kg XXL chodítka)
 • Výška sedu (vždy změřte potřebnou výši sedu, některá chodítka jsou i s nastavitelnou výškou sedu, cca 44-59cm od země)
 • Tácek  na převoz/ košík / taška na nákup
 
 
Která pomůcka je pro uživatele vhodná byste měli konzultovat především s ošetřujícím lékařem.
NOVINKY - masážní pomůcky na obličej a tělo...

Dnes jsme naskladnili spoustu novinek, které potěší tělo i duši :)

Krásná dárková SADA NEFRITOVÝCH MASÁŽNÍ VÁLEČKŮ NA OBLIČEJ JADE

V sadě jsou dva typy válečků a jedna destička. Větší váleček je skvělý pro masáž čela, krku, brady, tváří a dekoltu. Menší váleček k masáži kolem nosu, úst a očíPravidelné používání výrazně zlepšuje vzhled a stav pokožky, zpevňuje a vypíná pokožku, pomáhá odstraňovat vrásky a zlepšuje pružnost pokožky. Kámen vydává svůj přirozený chlad a tím uzavírá póry, podpoří krevní a lymfatický oběh a redukuje otoky pod očima.

Další novinkou je:

3D MASÁŽNÍ A ZPEVŇUJÍCÍ POMŮCKA NA TĚLO A OBLIČEJ

Ideální pro masáž zad, stehen, lýtek, paží, hýždí, břicha nebo obličeje. Zpevňuje pokožku, odstraňuje celulitidu a bolesti svalů, stimuluje krevní a lymfatický oběh. Perfektní na ztuhlou šíji, uvolňuje zatuhlé svaly na krku a podél páteře.

Vhodná pro relaxační masáž obličeje. Při pravidelném použití přispívá ke zmírnění projevu vrásek, při tahu směrem nahoru dochází k pozvedání kontur obličeje. 

Třetí (a mojí oblíbenou, kterou doma hojně využívám) je AKUPRESURNÍ POLŠTÁŘ POD KRK.  Na polštáři je 73 masážních růžic, které vyvíjejí tlak na pokožku.  Pomáhá odstraňovat napětí, zlepšuje krevní oběh a poskytne relaxační masáž těla. Ideální při bolestech hlavy, migrénách, bolestech šíje a zad. Blahodárně působí při poruchách spánku, při depresích, pro zlepšení nálady, zdraví a vitality. Polštář je vhodný i ke stimulaci akupresurních bodů chodidel.

Dalším pokladem je metličkový masér na hlavu :D   RELAXAČNÍ MASÁŽNÍ PŘÍSTROJ NA HLAVU

Výborné pro dokonalé uvolnění a relaxaci. Přístroj pomáhá uvolnit namáhavé svaly, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje bolesti hlavy a migrényDíky vibracím se uvolní napětí, zmírní stres a únava. Účinek maséru navíc uvolňuje endorfiny a pozitivní energii. Masážní přístroj podpoří krevní oběh, což stimuluje vlasové kořínky a může zlepšit hustotu vlasů a zamezit jejich vypadávání - určitě doporučujeme vyzkoušet, je to mooooc příjemné!!!

A poslední novinkou je INFRAČERVENÝ MASÁŽNÍ PŘÍSTROJ NA HUBNUTÍ

Sada obsahuje 4 unikátní masážní podložky:

 • Masážní prstová podložka – napodobuje masáž prsty, používá se při bolestivé celulitidě, k masáži chodidel a k jemné masáži svalů.
 • Válečková podložka - odstraňuje celulitidu, působí proti ochabování, stimuluje průtok krve, uvolňuje svalové napětí, zmírňuje bolesti zad, uvolňuje.
 • Kuličková podložka – stimuluje a zpevňuje svaly a pokožku pro hladší vzhled. Zlepšuje krevní oběh v oblasti břicha, odstraňuje toxiny a zabraňuje zácpě. Vhodné pro citlivé oblasti jako je břicho, krk, hrudník a prsa.
 • Vlnková podložka – používá se v oblasti stehen a hýždí. Simuluje profesionální tonizační masáž a zlepšuje průtok krve.

Tento masážní přístroj vám poskytne masáž celého těla. Vaše záda se pod vlivem masáže uvolní, pomůže od bolesti ramen a krku, zrychlí se regenerace namožených svalů. Rozproudí se krevní oběh ve vašem těle, pomůže předcházet křečovým žilám a otokům nohou.

 

Přejeme krásný víkend a v případě potřeby se neváhejte ozvat! Poradíme, můžete u nás na showroomu případně vyzkoušet ! 

Novinky - polohovací pomůcky

Nově jsme zařadili do našeho sortimentu dvě polohovací pomůcky. 

První z nich je POLOHOVACÍ HAD ve velikosti 100*35 cm, který je plněný EPS kuličkami, které jsou navíc v bavlněném potahu - pro snadnou údržbu a doplňování kuliček. 

Má všestranné použití při polohování celého těla. Máme jej stejně jako jeho "většího bratra", který je 200x35cm velký ve dvou provedeních - a to Bavlněný had 100x35 a Had v omyvatelném potahu 100x35

Druhou skvělou novinkou, která usnadní polohování pacienta a jeho přemisťování na bok je Bubble roll Díky své specifické struktuře dokonale stabilizuje tělo pacienta, umožňuje rehabilitaci a každodenní fungování. Polštář je vybaven protiskluzovým potahem se zipem a bočními úchyty pro snadné otáčení pacienta. Polštář ocení fyzioterapeuti, maséři, zdravotní sestry, lékaři a pečovatelé o nemocné, handicapované a starší pacienty. 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Za Zdravotní potřeby Jana Wonnerová

 

NOVINKA - sedačky do sprchy v černé barvě ;)

Černá barva se je již zabydlela v našich koupelnách, proto jsme rádi, že nově naleznete v našem sortimentu sedačky do sprchy rovněž v černé barvě ;) aby ladily s interiérem. Jsou aktuálně ve 4 různých provedeních: 

SEDAČKA DO SPRCHY S OPĚRKOU ZAD A PODRUČKAMI KING BSSBA ČERNÁ

STOLIČKA DO SPRCHY KULATÁ KING BSTRA 20 ČERNÁ

STOLIČKA DO SPRCHY TROJÚHELNÍKOVÁ KING BSTTA 20, ČERNÁ

SEDAČKA DO SPRCHY KING BSTA 20 ČERNÁ

kompletní přehled sedaček do sprchy najde ZDE

 

Akce na odvlhčovače s čističkou ARETE MEACO ONE

Právě probíhá akce na naše nejprodávanější odvlhčovače ARETE MEACO ONE. Akce probíhá do 29/2/2024 nebo do vyprodání zásob.  Doporučit můžeme na základě osobní zkušenosti. 

Zde základní charakteristiky:

 • odvlhčovací výkon: až 25 l/den (dle typu)
 • vzduchový výkon: až 175 m3/h (dle typu)
 • 4 provozní režimy
 • noční režim
 • velmi tichý provoz – značka Quiet Mark
 • funkce sušení prádla
 • omyvatelný prachový předfiltr
 • přehledný dotykový ovládací panel s LED displejem
 • indikátor plné nádržky na vodu
 • odnímatelná nádržka na vodu s objemem až 4,8 l (dle typu)
 • průzor pro kontrolu hladiny vody v nádržce
 • možnost kontinuálního odvodu kondenzátu (adaptér pro připojení zahradní hadice)
 • dětský zámek
 • propracovaný design
 • postranní průduchy usnadní nasávání vzduchu
 • integrovaná kolečka a vysouvací madlo usnadní manipulaci s přístrojem
 • madlo pro navinutí kabelu
 • originální britský design
 • prodloužená záruka 5 let
Chodítko s nafukovacími koly RANGER

V naší nabídce byly 2 chodítka s nafukovacími koly a velmi často se stávalo, že byly nedostupné. Jsme rádi, že další náš dodavatel přišel s novinkou v sortimentu.

Rádi bychom Vám představili chodítko RANGER,  jehož konstrukce je díky křížového tvaru a oválným trubkám daleko odolnější. 

Chodítko má nafukovací kola o průměru 30 cm, výškově nastavitelná madla s anatomickými držáky.  Samozřejmostí je taška, držák na berle, ale i na nápoje. Brzdy jsou s funkcí aretace. Chodítko má nosnost 136 kg. 

Chodítka jsme již dnes naskladnili...tak budeme doufat, že se Vám budou líbit stejně jako nám!

S přáním pevného zdraví,  Jana Wonnerová

 

 

Novinka - rukávník k chodítkům či invalidním vozíčkům

Dovolte nám představit novinku, kterou jsme dlouho hledali... a která je v tomto zimním období velmi praktická.

A tou je rukávník na chodítka, případně invalidní vozíčky.

Rukávník užijí lidí, kteří používají invalidní vozík nebo chodítko pro seniory. Rukávník chrání před chladem. Vnější vrstva voděodolná, vnitřní vrstva jemná hřejivá tkanina. Snadná instalace. 

Podrobnosti...a možnost objednat zde

Novinky z "rodiny" Hřejivých peciček INATURA

Bolesti zad, bolest břicha, ztuhlá šíje, migréna, bolesti kloubů, horečka, podvrtnutí... Všechny tyto potíže zvládnete lépe pokud máte po ruce polštářek plněný pecičkami.

Přírodní teplo uleví od bolesti a navíc úžasně relaxuje a uvolňuje. K nahřátí polštářku stačí pár minut v mikrovlnce. Náplň se krásně přizpůsobí tvarům vašeho těla a pecičky navíc příjemně masírují.

Dopřejte si domácí termoterapii pro své unavené tělo i mysl. Stačí jen vybrat ideální polštářek právě pro vás.

Novinkou mezi našimi hřejivými polštářky je bederní pás Dorso - široký pás, který prohřeje celou bederní oblast.

Upevnění k tělu  zajišťují variabilní suché zipy, které se přizpůsobí každé postavě. Celková délka pásu je 120 cm a určitě padne i vám.

Další novinkou jsou nahřívací polštářky pro aromaterapii. Spojení třešňových pecek a vonných olejů dává relaxaci ještě další rozměr. 100% přírodní esenciální oleje mají totiž skvělé účinky na naši psychickou i fyzickou pohodu. Můžete vybírat ze 3 vůní:

RozmarýnRozmarýnové aroma je přírodní životabudič, který vám vlije novou energii do žil. Stimuluje naši nervovou soustavu a zejména mozek, podporuje paměť a koncentraci. Pomůže vám zahnat pocit únavy a vyčerpání a uleví od bolesti hlavy i nachlazení. Prospívá také při nízkém krevním tlaku.

Ylang YlangÚčinky vůně Ylang-Ylang jsou v dnešní době velmi aktuální. Působí antidepresivně a zklidňuje mysl. Pomáhá při nespavosti, zmírňuje úzkost, stres a vnitřní napětí.  Pomáhá také při vysokém krevním tlaku a je známá jako přírodní afrodysiakum.

Eukalypt - Eukalypt vám pomůže při dýchacích potížích, ulevuje při kašli a rýmě a doporučuje se také jako prevence proti chřipce. Říká se, že pročišťuje vzduch a má pozitivní vliv na psychiku. Oceníte ho při migréně nebo depresi.

A poslední novinkou, kterou jsme zařadili do nabídky je nahřívací šál Descarf, který je plněný lněným semínkem s příměsí levandule. Hodí se k nahřívání krční páteře. Jeho teplo vám pomůže uvolnit ztuhlé tělo a vůně levandule zklidní vypjatou mysl. Díky náplni z drobných semínek lnu je polštářek na dotek příjemně měkký, netlačí a krásně voní po levandulích. Ideální společník pro relaxaci a odpočinek, který si můžete vzít i do postele před usnutím.

Polštářek má na jednom konci ouško, do kterého provléknete pásek z druhého konce polštáře. Díky tomuto chytrému řešení dobře padne kolem krku a nepadá. . 

 

Naskladnění těchto novinek již zítra ;) tj. 1.11.2023

 

 

 

Zima se blíží...hřejivé ovčí zboží naskladněno ;)

V tomto týdnu jsme naskladnili první velkou várku hřejivých ovčích výrobků ;)

 • Hřejivé televizní pytle ve vzorech kostky, květů a geometrických tvarů. Rovněž "pánskou" verzi...televizní pytel HUNTER v zelené barvě.
 • Ložní soupravy z ovčí vlny, vlněné deky s jemným dekorem lístků a jako doplněk k nim prostěradlo z ovčí vlny nebo matracový chránič s gumou na připevnění. 
 • Hřejivé nákrčníky na zip ve 4 barvách, nárameníky
 • Balerínky s ovčí vlnou
 • Ledvinové pásy - ať už mini pásy, oboustranné na zavazování ve 4 barvách nebo elastické na zapínání na suchý zip - velikosti S až 2XL
 • Sedáky na židle nebo křesílka
 • Návleky na lokty, kolena které zahřeji ztuhlé klouby ;)
 • Ponožky s ovčí vlnou - letos i v šedivé barvě, 3 velikosti: 35-38, 39-42, 43-47
 • NOVINKA: MEDICINSKÉ ponožky s volným úpletovým lemem - celoročky, bílé nebo šedivé provedení a rovněž velikosti 35-38, 39-42, 43-47
 • Vložky do bot - Vonící Merino vložky
 • NOVINKA: Vložky s ovčí vlnou a izolační zlatou termofólií proti promoknutí - dětská velikost 23cm, kterou lze zastřihnout na požadovanou velikost a "dospělácké" od velikosti 36 do velikosti 46.

Celou hřejivou ovčí nabídku naleznete zde: Ovčí rouno - ZDRAVOTNÍ POTŘEBY DRDLOVÁ (zdravotnicke-potreby-welnes.cz)

 

V případě potřeby volejte, pište ;) 

Za tým Zdravotních potřeb Jana Wonnerová

 

 

 

NOVINKA - invalidní vozík SIMPLE

Zařadili jsme do naší nabídky novinku od společnosti TIMAGO - invalidní vozík SIMPLE, který se vyrábí ve třech šířích sedu - 43,46 a 48cm. Má nosnost 115kg a je velmi lehký - cca 12,8kg. Vozíčky s brzdou pro doprovod bývají velmi těžké, proto jsme to velice uvítali ;)

Invalidní vozík mechanický odlehčený s pomocnou brzdou pro doprovod, rychlospojkou, lomenou zádovou opěrkou, nastavením těžiště na předních kolech (pro pacienty po amputacích dolních končetin) a stabilizačními kolečky proti převržení dozadu. Zadní kola jsou pneumatická.

Zde technické parametry vozíčku:

 • Rám duralový skládací.
 • Vyměkčené sedadlo.
 • Lomená zádová opěrka pro snadnější přepravu.
 • Zadní kola pneumatická 22" s funkcí rychlé demontáže kol (rychlospojka).
 • Parkovací brzdy.
 • Pomocné brzdy pro doprovodnou osobu.
 • Přední kola plná 6"
 • Stupačky odklopitelné a odnímatelné.
 • Břišní upínací pás.
 • Lýtkový pás.
 • Nastavení těžiště na předních kolech (pro pacienty po amputacích dolních končetin).
 • Stabilizační kolečka proti překlopení vozíku dozadu.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme s výběrem ;)

Vozíčky k nám přijedou 27/9.

Zde odkaz: Invalidní vozík TIMAGO SIMPLE - ZDRAVOTNÍ POTŘEBY DRDLOVÁ (zdravotnicke-potreby-welnes.cz)

 

Krásný prodloužený víkend Vám přejeme!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.