JAK VYBRAT POLOHOVACÍ KŘESLO?

Váháte pří výběru křesla? Přečtěte si náš článek, který Vám výběr usnadní.

Křesla pro seniory

Polohovatelná křesla jsou moderním, funkčním a praktickým doplňkem každé domácnosti. Pohodlí a kvalitní zpracování klasických křesel doplňují o možnosti elektrického polohování. Ocenit tak můžete samostatně nastavitelné opěradlo zad i podložku noh. Díky tomu můžete změnit své křeslo v lehátko pomocí dálkového ovládání. To ocení nejen senioři, ale i lidé s tělesným hendikepem, lidé po operacích, srdečních a mozkových příhodách. Speciálně seniorům přijde vhod funkce polohování směrem nahoru a dolů, které velmi usnadní nasedání a vysedání z křesla.

 

Snadné nasedání a vysedání pro senioryRelaxační křesloNezávislé elektrické polohování křeslaRelaxační poloha vleže

Podle čeho tedy vybrat správné křeslo? Níže máte několik málo tipů.

 

Jak budu křeslo používat

Je samozřejmě rozdíl, pokud budete křeslo používat pouze na odpočinek pár hodin týdně nebo jej využijete i jako plnohodnotnou součást sedací soupravy. Z toho Vám plynou volby materiálu, koženkové či textilní.

Látková křesla jsou více jako SOFFA , celkově na sezení příjemnější a pocitově měkčí. Určitě budou vhodnější pokud ho klient používá celodenně, třeba i jako lůžko. Potahový materiál se udržuje jako u klasické látkové sedačky.

Koženková křesla jsou na dosed pevnější, což je způsobeno materiálem. Někteří klienti ho ale preferují z důvodu jednodušší údržby při případném znečištění.

 

Pozor na výšku a váhu

Stejně jako všichni lidé jsou jiní, tak ani naše křesla nejsou všechna stejná. A každému z nás vyhovuje něco jiného. Jiná délka opěrky zad, podnožky nebo třeba šířka mezi opěradly na ruce. Pozor dejte také na nosnosti jednotlivých křesel, které se mění podle dané polohy.

 

Jednomotorová nebo dvoumotorová křesla 

Jednomotorová křesla jsou určená spíše pro klienty, kteří potřebují v křeslu jen relaxovat a nebo ležet. Není zde možnost v třeba v sedě zvednout pouze nohy.  Toto řešení se vyznačuje jednoduchých a přívětivým ovládáním.  V naší nabídce je s jedním motorem toto křeslo Lady Comfort slim.

Dvoumotorová jsou vhodná pro klienty, kteří jsou ještě nějakým způsobem aktivnější ( práce a aktivity v sedě, sledování TV, konzumace jídla v sedě). Díky dvěma motorům máte možnost nastavit si zvlášť opěrku zad i podložku noh. To umožňuje přizpůsobit si křeslo přesně na míru podle Vašeho aktuálního rozpoložení. V nabídce jsou to tato křesla.

Co znamená označní WIFI

Křesla s označením Wifi jsou odávána s dálkovým ovládáním, které není pevně spojeno s křeslem. Toto mohou ocenit zejména pečující osoby. 

 

Cena křesla

Cena je jistě faktorem, ale v tomto případě určitě tím méně důležitým. Křeslo budete používat dlouhé roky a budete si na něm chtít pokud možno co nejvíce odpočinout. Je tedy dobré zvážit, zda se skutečně vyplatí šetřit na úkor většího pohodlí. 

Důležité upozornění:  Zde pozor na vhodný výběr druhu křesla. Často se stává, že zákazníci volí z důvodu ceny ( kolem 10000 Kč) pro seniora nebo nemocného člověka nevhodné TV relaxační křeslo. Toto je v každém případě špatná volba, z důvodu náročnějšího zaklapování podnožky. Ta se vrací do původní polohy zásadně mechanicky, k čemuž je potřeba vyvinout notnou dávku síly. Starý nebo nemocný člověk s tím může mít velké problémy, nebo v horším případě to nezvládne vůbec.    

Proč volit nesynchronizované elektrické polohování křesla?

U polohovacího křesla lze polohovat nožní opěrku nezávisle na zádové opěrce. To znamená můžete si zvednou jen nohy a nebo sklopit pouze záda. Tato funkce je velice důležitá pro libovolné nastavení polohy celého křesla. Takže každý si vybere a snadno nastaví vlastní oblíbenou polohu. Existují i polohovací křesla se synchronizovaným polohováním, to znamená, že si polohujete záda a nohy současně. Nedocílíte pouze polohy kdy máte zvednuté nohy a záda rovně.

Montáž koleček pro pojízdné polohovací křeslo

Všechny polohovací křesla se standardně dodávají pouze se zadními kolečky, které jsou ovšem určeny pouze pro snadnější manipulaci. Přední část je pevná pro zajištění stability křesla během sezení a polohování. V případě zájmu nabízí naše firma montáž nových koleček, to znamená celkem 4 kolečka, kdy vepředu jsou 2 s brzdou a vzadu jsou 2 bez brzdy. Kolečka svým průměrem 50mm zajistí plynulý pohyb křesla se sedící osobou. Brzdy na předních kolečkách jsou z důvodu stability během sezení, aby se Vám křeslo neposunovalo. Navíc jsou namontovány speciální podpěry a přípravky, aby byla zajištěna stabilita během polohování.

                                                                                                                                    

 

Design křesla

Všechna křesla nabízíme v mnoha barevných variantách. Nezapomeňte tedy vybrat takové, které se nejen líbí, ale které bude u Vás doma dobře vypadat.

 

Prohlédněte si nabídku našich polohovatelných relaxačních křesel a určitě si vyberete!

Křesla se rozdělují podle velikosti. Dle postav doporučujeme následující modely:

Relaxační křeslo MD-17: velmi pohodlné, měkké polstrování, vhodné pro užší typy postav

Relaxační křeslo MD-18 WIFI: nejpohodlnější, polstrování měkké, vhodné pro vyšší a nejširší postavy

Relaxační křeslo MD-28 : nejpohodlnější, polstrování měkké, vhodné pro vyšší a nejširší postavy

Relaxační křeslo MD-39 WIFI velmi pohodlné, polstrování středně měkké, vhodné pro vysoké a širší postavy

Relaxační křeslo MD-22 : naše nejkomfortnější křeslo, středně měkké polstrování, vhodné i pro vysoké a širší postavy

 

Pokud potřebujete pomoci s výběrem, můžete kontaktovat p. Drdlovou na tel. 739 432 850 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.