Začněte s posilováním svalů pánevního dna ;)

 
Skryté svaly pánevního dna jsou uloženy hluboko v těle a jejich důležitost si obvykle uvědomíme, až když začnou ochabovat. Oslabené dno pánevní pak na sebe dokáže upozornit velmi nepříjemně. Třeba samovolným únikem moči, sestupem či výhřezem dělohy nebo potížemi při vyprazdňování.

Potíže spojené s oslabením svalů pánevního dna patří mezi ožehavá témata, o kterých se mnozí stydí mluvit. Přitom se jedná o velmi rozšířený problém. Tento zdravotní problém je navíc vnímám jako choulostivé téma. Statistiky uvádějí, že inkontinencí, třebaže jen přechodnou, trpí 50 procent všech žen, a to i v produktivním věku.

Může však pomoci erotická pomůcka, tzv. vaginální kuličky, která má prokazatelné zdravotní účinky.

Právě proto se prodávají v lékárnách nebo dokonce i v některých drogeriích. Kuličky způsobují v pochvě jemné vibrace, které stimulují vnitřní svaly a prokrvují je. Žena má pocit, že musí kuličky držet (ale nebojte, jsou vyrobeny tak, že nevypadnou) a tím pánevní dno účinně posiluje. Navíc čím jsou kuličky těžší, tím je cvičení namáhavější.

Rovněž pomáhá Vaginální činka – zázrak pro posilování pánevního dna. Svou extra přidanou vahou donutí intenzivněji stahovat poševní svaly, pánevní dno se zpevní mnohem rychleji.  Pokud trpíte inkontinencí, pravidelným nošením se problém vyřeší. Každá činka má odlišnou váhu. Začněte s lehčí váhou a postupným tréningem se dopracujete k těžším modelům. 

Všechny tyto pomůcky najdete v naší nové kategorii Inkontinece / pánevní dno kterou chceme dále rozvíjet o nové produkty, které by ženám pomohly zlepšit jak zdravotní tak i psychické problémy spojené s ochablým svalstvem a všemi trampotami, které s nimi přicházejí. Nikdy není pozdě začít "posilovat" ;)

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.